جواب استخاره با قرآن کریم (بر اساس خط عثمان طه )

جواب استخاره با قرآن کریم (بر اساس خط عثمان طه )0%

جواب استخاره با قرآن کریم (بر اساس خط عثمان طه ) نویسنده:
گروه: کتابخانه قرآن کریم

جواب استخاره با قرآن کریم (بر اساس خط عثمان طه )

این کتاب در موسسه الحسنین علیهما السلام تصحیح و مقابله شده است.

نویسنده: جمعی از نویسندگان
گروه: مشاهدات: 152702
دانلود: 6667

توضیحات:

جواب استخاره با قرآن کریم (بر اساس خط عثمان طه )
جستجو درون كتاب
  • شروع
  • قبلی
  • 113 /
  • بعدی
  • پایان
  •  
  • دانلود HTML
  • دانلود Word
  • دانلود PDF
  • مشاهدات: 152702 / دانلود: 6667
اندازه اندازه اندازه
جواب استخاره با قرآن کریم (بر اساس خط عثمان طه )

جواب استخاره با قرآن کریم (بر اساس خط عثمان طه )

نویسنده:
فارسی

این کتاب در موسسه الحسنین علیهما السلام تصحیح و مقابله شده است.

تذکراین کتاب توسط مؤسسه فرهنگی - اسلامی شبکة الامامین الحسنین عليهما‌السلام بصورت الکترونیکی برای مخاطبین گرامی منتشر شده است.

لازم به ذکر است تصحیح اشتباهات تایپی احتمالی، روی این کتاب انجام گردیده است.

جواب استخاره با قرآن کریم (بر اساس خط عثمان طه )

نویسنده : جمعی از نویسندگان

مقدمه

بسم الله الرحمن الرحیم

قبل از مطالعه ی جواب استخاره با قرآن کریم (براساس خط عثمان طه ) لطفا نکات زیر را در نظر بگیرید:

استخاره در مورد واجبات و محرمات جایز نیست.

تکرار یک استخاره در یک نیت جایز نیست، مگر شرایط عوض شود.

در صورت تکرار استخاره در یک موضوع، ملاک، استخاره اول می باشد.

در مورد جواب میانه می توانید مجدد استخاره بگیرید، نتیجه میانه رو به بدی یا رو به خوبی معلوم می شود.

استخاره، اعتقادی و ایمانی است، اگر قبول ندارید، اول ایمان به آن بیاورید تا سپس، مرتب اعتقادتان بر آن افزوده شود.

استخاره (غیر دعایی ) قبل از فکر و تعقل و مشورت با اهل خبره، باطل است.

سعی کنید با شرایط و حال و حضور و حتی الامکان پس از نماز و ارتباط معنوی با خداوند متعال، خودتان برای خودتان، استخاره بگیرید.

از ناآگاهی و بی اطلاعی دیگران پیرامون استخاره، سوء استفاده نکنید.

لطفا جهت آگاهی از انواع استخاره و روش استخاره با قرآن کریم و تسبیح، مطالب زیر را مطالعه نمایید.

معنای نیت و نقش نیت در اعمال عبادی چیست؟

حضرت امام صادقعليه‌السلام فرمودند:

همانا دوزخیان در دوزخ جاویدند زیرا در دنیا نیت دارند که اگر جاوید بمانند در آن همیشه نافرمانی خدا کنند و همانا اهل بهشت در آن جاویدند برای آنکه نیت آن ها در دنیا این است که اگر همیشه در آن بمانند از خدا اطاعت کنند پس آنان و اینان به وسیله ی نیت، جاوید بمانند، سپس قول خدا تعالی را خواندند «بگو هر کس عمل می کند بر طبع و منش خود» (سوره ی اسراء آیه ی ۸۴ ) و فرمودند: یعنی بر نیت خود. از خدا خواستاریم که نیت های ما را اصلاح نماید.

نیت به چه معناست؟

خدای تعالی درباره ی نیت می فرماید:

( قُلْ اِنَّ صَلوتی وَ نُسُکی وَ مَحْیَایَ وَ مَمَاتی لِلّهِ رَبِّ الْعَالَمینَ )

(سوره ی انعام آیه ی ۱۶۲ )

«بگو به درستی که نماز و اعمال و زندگی و مرگ من، همه برای خداوند جهانیان است.»

نیت به معنای قصد است و قصد حلقه ی اتصال بین علم و عمل می باشد، چرا که اگر کسی نداند که باید کاری را انجام دهد قصد انجام آن را نمی نماید و تا چنین قصدی نکند آن عمل صورت نمی گیرد، و مبدأ سیر و سلوک قصد است و بایستی سالک مقصد معیّنی را در نظر بگیرد و چون مقصد کمال مطلق است باید نیّت تقرّب به حق تعالی باشد، زیرا که کامل مطلق ذات پاک اوست.

اگر چنین حالتی پیدا شد نیّت بدون عمل از عمل بدون نیت بهتر خواهد بود، پیامبر اکرمصلى‌الله‌عليه‌وآله‌وسلم فرمود:

«نِیَّهُ المُؤمِنِ خَیرٌ مِن عَمَلِهِ»

نیّت انسان مؤمن بهتر از عمل اوست.

چون نیت به منزله ی روح و عمل به منزله ی جسم است و باز آن حضرت فرمودند:

«اَلاَعمالُ بِالنِّیّاتِ» (اعمال با نیّت شکل می گیرند ) چنان که حیات جسم مشروط به وجود روح است، و فرمودند:

«وَ لِکُلِّ امریءٍ ما نَوی وَ مَن کانَ هِجرَتُهُ اِلیَ اللهِ وَ رَسولِهِ فَهِجرَتُهُ اِلیَ اللهِ وَ رَسولِهِ وَ مَن کانَت هِجرَتُهُ اِلیَ الدُّنیا یُصیبُها اَو امرَأَهٍ تَزَوَّجَها فَهِجرَتُهُ اِلی ماهاجَرَ اِلَیهِ» «هر کسی در هر کاری هر نیّتی که بکند به آن دست خواهد یافت، و هر کس که به سوی خدا و پیامبرش هجرت کند هجرتش به سوی خدا و پیامبرش صورت می گیرد، و هر کس که به سوی دنیا هجرت کند که بخواهد به آن دست یابد و یا بخواهد با زنی ازدواج کند هجرت او به سمت همان چیزی است که به آن هجرت نموده است.»

و امّا عمل خیری که با قصد قربت صورت بگیرد مقتضی حصول کمال است چنان که خداوند می فرماید:

( لا خَیْرَ فی کَثیرٍ مِنْ نَجْواهُمْ إِلاَّ مَنْ أَمَرَ بِصَدَقَهٍ أَوْ مَعْرُوفٍ أَوْ إِصْلاحٍ بَیْنَ النَّاسِ وَ مَنْ یَفْعَلْ ذلِکَ ابْتِغاءَ مَرْضاتِ اللَّهِ فَسَوْفَ نُؤْتیهِ أَجْراً عَظیماً ) (سوره ی نساء آیه ی ۱۱۴ )

در بسیاری از نجواهای شما خیری نیست مگر آن کس که فرمان به صدقه ای و یا کار پسندیده ای و یا اصلاح بین مردم بدهد و اگر کسی این ها را به قصد به دست آوردن رضای الهی انجام بدهد به زودی اجر عظیمی به او خواهیم داد.

(«اوصاف الاشراف» خواجه نصیرالدین طوسی، انتشارات حضور، صفحه ۳۱ )

انواع استخاره و روش استخاره با قرآن کریم

انواع استخاره با قرآن کریم

یکی از نعمت های بزرگی که خداوند متعال به بشر ارزانی داشته عقل اوست؛ که با تعقل و تفکر می تواند راه های تاریک زندگی را به سهولت طی کند. چنانچه به هر دلیلی عقل را یارای کمک انسان در تصمیم درست نبود مشورت مورد تاکید قرآن و عترت قرار گرفته است، حال اگر کسی از راه مشورت نیز نتوانست پاسخ مناسب را بگیرد، معارف زلال و نورانی اسلام راه را باز گذاشته و در چنین مواقعی مومنین را به استخاره یعنی طلب خیر کردن از خداوند توصیه نموده اند.

در ادامه انواع استخاره و روش استخاره با قرآن کریم را براساس احادیث معصومینعليه‌السلام بیان می نماییم.

استخاره مطلق

استخاره مطلق، استخاره ای است که در آن هیچ شک و شبهه ای نیست و در روایات ما از آن بیشتر نام برده شده و اهل دل و عرفان، دائما با چنین استخاره ای در تمامی مراحل کارها حتی جزئی ترین آن ها سر و کار دارند.

این استخاره، در واقع نوعی دعا و طلب خیرکردن است و فقط مربوط به مواقع شک و دو دلی و تردید نیست. از همین روست که امام صادقعليه‌السلام فرمود که خدا می فرماید: « من شقاء عبدی ان یعمل الاعمال ولایستخیربی»؛ از بدبختی بنده ی من آن است که کاری از کارهایش را بدون استخاره (طلب خیر ) از من انجام دهد.

پیشوایان معصوم ماعليهم‌السلام کیفیت این استخاره را چنین تعلیم داده اند: امام باقرعليه‌السلام فرمود: « پدرم امام سجادعليه‌السلام هرگاه می خواست کاری انجام دهد، وضو می گرفت و دو رکعت نماز می خواند و بعد از نماز، دویست بار از درگاه خدا طلب خیر می نمود، سپس دعا می کرد و بعد آن کار را انجام می داد.

و نیز روایت شده است که امیرمؤمنان علیعليه‌السلام در کیفیت این استخاره فرمود: « ابتدا دو رکعت نماز بخوان، بعد صد بار بگو استخیرالله؛ یعنی از خدا طلب خیر می کنم. آنگاه دعا کن و سپس کار خود را انجام بده.

پس مطابق اکثر روایات، این نوع استخاره فقط برای رفع حیرت و سرگردانی نیست، بلکه در همه ی مراحل یک کار، خوب و پسندیده و راه گشاست و اگر این کار بعد از نماز و دعا و با طهارت و حضور قلب باشد، قطعا بهتر است.

استخاره مشورتی

یکی دیگر از انواع استخاره، استخاره ی مشورتی است؛ آن هم مشورت با مومنان. روش این نوع استخاره را عالمان دینی این گونه گفته اند: در کتابهای محاسن، معانی الاخبار و فتح الابواب به سندهای معتبر از حضرت صادقعليه‌السلام آمده است که هرگاه یکی از شما کاری را اراده کند، با کسی مشورت نکند تا آنکه پیش از آن با خدا مشورت کند. راوی پرسید: چگونه با خداوند خود مشورت کند؟ فرمود: اول از حق تعالی خیر خود را طلب کند، بعد از آن با مومنان مشورت کند تا خدا آنچه خیر او در آن است به زبان ایشان جاری گرداند. و در کتاب مکارم الاخلاق از حضرت صادقعليه‌السلام روایت شده است که هرگاه امری را اراده کردی با کسی مشورت مکن تا با خدا مشورت کنی. پرسیدند: چگونه با پروردگار خود مشورت کنیم؟ فرمود: صدمرتبه بگویید «أستخیرالله»، پس با مردم مشورت کنید تا خدا خیر شما را بر زبان هر که خواهد جاری کند.البته باید توجه داشت کسانی را که با آنها مشورت می کنیم، صلاحیت مشورت را داشته باشند؛ یعنی به موضوع مشورت آگاهی داشته باشند و همچنین نسبت به انسان، خیرخواه باشند. انسان های حسود، حریص به دنیا، ترسو، سست ایمان، عجول و بخیل، صلاحیت مشورت را ندارند.

استخاره قلبی

کلینی و شیخ طوسی و سیدبن طاووس و طبرسیرحمه‌الله به سند صحیح، روایت کرده اند که: « ابن اسباط، تصمیم داشت به مصر سفر کند، اما مردد بود که از راه دریا سفر کند یا صحرا. حضرت امام رضاعليه‌السلام به او فرمود: دو رکعت نماز بگزار و بعد از آن به سجده برو و صد مرتبه خیر خود را از خدا بطلب و آنچه به دلت می افتد به آن عمل کن.

سیدبن طاووسرحمه‌الله به سند صحیح از امام محمدباقرعليه‌السلام روایت کرده است که هر بنده ای که صد مرتبه طلب خیر از حق تعالی بکند، البته آنچه خیر اوست در دلش می افتد.دیلمی نیز در کتاب فردوس الاخبار روایت کرده است که حضرت رسولصلى‌الله‌عليه‌وآله‌وسلم به انس گفت: هرگاه امری را اراده کنی، هفت مرتبه از خداوند متعال طلب خیر بکن. پس آنچه به دلت افتاد عمل نما که خیر تو در آن است.

نهی از تفأل

شیخ کلینیرحمه‌الله از حضرت امام صادقعليه‌السلام روایت کرده است که: « به قرآن، تفأل مکن».

علامه مجلسیرحمه‌الله می فرماید: « مشایخ مارحمه‌الله این حدیث را تأویل می کردند که مراد، نهی از فال گشودن از قرآن است که احوال آینده را از آیات استنباط کنند. چنانچه بعضی از جاهلان، این را وسیله ی روزی خود کرده و به این نحو مردم را فریب می دهند و به خاطر قاصر فقیر می رسد که ممکن است مراد، نهی از تفأل و تطیری باشد که اکثر خلق از دیدن و شنیدن بعضی امور می کنند و بعضی را بر خود مبارک و بعضی را شوم می گیرند؛ مانند صدای کلاغ و جغد و دیدن بعضی از حیوانات و غیر آن در آغاز سفر و احوال دیگر؛ یعنی از شنیدن بعضی از آیات کریمه، فال نیک و فال بد می گیرند و شاید یک حکمتش این باشد که باعث کم اعتقادی مردم به قرآن کریم نگردد اگر موافق نیفتاد.»

روش استخاره با قرآن کریم

اما روش استخاره به قرآن این گونه است که:

بعد از طلب خیر از خداوند متعال، قرآن را بگشا و آیه ی اول صفحه ی دست راست را ملاحظه نما. اگر آیه ی رحمتی یا امر به خیری باشد خوب است و اگر آیه ی غضب یا نهی از شرّی و یا امر به شرّی یا عقوبتی باشد، بد است و اگر دو پهلو باشد میانه است.

روایت شده است که یسع بن عبدالله قمی به امام صادقعليه‌السلام عرض کرد: گاهی می خواهم کاری انجام دهم ولی متحیر هستم که آیا انجام دهم یا نه؟ امام صادقعليه‌السلام به او فرمود: هنگام نماز که شیطان از هر وقت دیگر از انسان دورتر است قرآن را بگشا، اولین آیه ای که در آغاز صفحه ی دست راست می بینی، عمل کن.

از رسول خداصلى‌الله‌عليه‌وآله‌وسلم روایت شده است که فرمود: هنگام استخاره با قرآن، ابتدا سه بار سوره ی توحید را بخوان، سپس سه بار صلوات بر محمد و آلش بفرست و آنگاه بگو: « اللّهم تفألت بکتابک و توکلت علیک فأرنی من کتابک ما هو مکتوم من سرّک المکنون فی غیبک؛ یعنی خدایا به کتاب تو تفأل می زنم، و بر تو توکل می کنم. پس از کتابت آنچه را در نهان غیب تو، پوشیده شده به من بنمایان. پس از این دعا قرآن را بگشا و از سطر اول صفحه ی سمت راست، مقصود خود را به دست آور.

البته سفارش شده است: قرآنی که با آن استخاره می کنید، قرآن کامل باشد، نه قرآنی که یک جزء یا چند جزء دارد و امروزه معمولا در مجالس فاتحه می آورند. تعبیری که در همین روایت پیامبرصلى‌الله‌عليه‌وآله‌وسلم در این باره آمده، این است: « ثمّ افتح الجامع »؛ یعنی سپس قرآن جامع را [ که همه ی قرآن در آن است ] بگشا.

استخاره با تسبیح

علامه مجلسیرحمه‌الله می فرماید: پدرم از شیخ بهاییرحمه‌الله نقل می فرمود که ما از مشایخ خود شنیده ایم که حضرت صاحب الامرعليه‌السلام در مورد استخاره با تسبیح روایت می کردند که: سه مرتبه بر محمد و آل محمد صلوات بفرست، سپس میانۀ تسبیح را بگیر و دوتا دو تا رد کن. اگر آخری جفت آمد، بد است و اگر فرد آمد، خوب است.

هم او چنین بیان می دارد: پدرم ملامحمدتقی مجلسی، اکثر اوقات در اموری که عجله داشتند، اینگونه استخاره می کردند.

استخاره با کاغذ (ذات الرقاع: رقاع، جمع رقعه به معنی کاغذ است )

هارون بن خارجه می گوید: امام صادقعليه‌السلام فرمود: هرگاه اراده کاری نمودی، شش عدد کاغذ بردار، در سه تا از آن کاغذها بنویس: « بسم الله الرّحمن الرّحیم، خیره من الله العزیز الحکیم لفلان بن فلانه (مثلاً لاحمد بن خدیجه ) افعله.» و در سه تای دیگر بنویس: « بسم الله الرّحمن الرّحیم، خیره من الله العزیز لحکیم لفلان بن فلانه (مثلاً لاحمدبن خدیجه ) لاتفعل.»

آنگاه این شش کاغذ را زیر سجاده خود بگذار. سپس برخیز و دو رکعت نماز بخوان، پس از نماز به سجده برو و در سجده، صد بار بگو: « استخیرالله برحمته فی عافیه ». سپس سر از سجده بردار و راست بنشین و بگو: « اللّهم خرلی و اخترلی فی جمیع اموری فی یسرٍ منک و عافیهٍ ». یعنی: « خدایا برای من خیر گردان و انتخاب کن در همه امورم در مورد آسایش و عافیت از جانبت ».

سپس با دست خود، آن شش کاغذ را از زیر سجاده بیرون بیاور و مخلوط کن. آنگاه یکی از آنها را بردار، و سپس یکی دیگر را بردار و سپس سومی را بردار.اگر در هر سه، پشت سر هم نوشته بود: « لاتفعل: انجام مده »، پس تو انجام نده و اگر در هر سه نوشته بود: « افعل: انجام بده »، پس تو انجام بده و اگر مخلوط بود، یعنی به این صورت که در اولی نوشته بود افعل (انجام بده ) و در دومی نوشته بود لاتفعلْ (انجام نده ) ، در این صورت تا پنج عدد کاغذ را بیرون بیاور و در میان آن پنج عدد هرگاه در اکثر آنه ا (یعنی سه عدد از آنها یا بیشتر ) هرچه نوشته بود، همان را انجام بده و ششمین کاغذ را ترک کن که نیازی به آن نداری.

فقیه بزرگوار سیدبن طاووسرحمه‌الله به استخاره با کاغذ، اهمیت می داد. علامه مجلسیرحمه‌الله هم می فرماید: « سیدبن طاووس در مورد استخاره به روایت استخاره با رُقاع (کاغذها ) اعتماد داشت و برای چنین استخاره ای آثار عجیب و غریبی ذکر نموده که خداوند به بنده اش عطا می کند.

او می فرماید: هرگاه در استخاره با کاغذ، چند بار (سه بار ) پشت سر هم، افعل (انجام بده ) آمد، خیر محض است و اگر پشت سرهم، لاتفعل (انجام مده ) آمد، شرّ محض است.

جواب استخاره صفحه ۱ –

بسیار خوب است ان شاءالله

از خداوند متعال شکرگزاری نمایید و با توکل به او این کار را انجام دهید و از خداوند بخواهید تا انجام این کار نیز خوب و مورد رضایت او قرار گیرد. ان شاءالله این کار پر خیر و منفعت است، اقدام نمایید.

جواب استخاره صفحه ۳ -

بد است

اقدام شما نتیجه ای ندارد. در ظاهر موافق شما است، ولی در باطن مخالف شما. قصد فریب شما را دارند، به خداوند متعال توکل کنید تا فریب نخورید

جواب استخاره صفحه ۵ –

بسیار خوب است ان شاء الله

خیر و منفعت غیر منتظره ای به شما می رسد ان شاء الله و کارها طبق خواسته شما پیش می رود. اگر قصد ازدواج دارید همسری پاک و پاکیزه نصیب شما خواهد شد که تا انتها زندگی خوبی خواهید داشت. خیر و نیکی در صورتی است که پایبند به تعهدات خود باشید.

جواب استخاره صفحه ۷ –

میانه است ان شاءالله

دوباره مورد لطف خداوند واقع شده اید، پس فقط به رضای خدا توجه کنید و از چیزی نترسید. به پیمان های خود نیز وفادار باشید. بیشتر مشورت نمایید تا رای شما قوی تر شود.

جواب استخاره صفحه ۹ -

میانه است

لطف و نیکی شما را بد پاسخ می دهند، راه عادی خود را ادامه دهید، ولی از انصاف و مروّت دوری نکن.

جواب استخاره صفحه ۱۱ -

میانه رو به بد است

برای شما بهانه تراشی می کنند و مایل به انجام کار نمی باشند. در آینده حقیقت روشن خواهد شد. پس فریب ایشان را نخورید. بیشتر فکر نمایید.

جواب استخاره صفحه ۱۳ -

بد است

اگر برعکس نیت خود عمل نمایید، خوب است. به پیمان خود پایبند نمی باشند، هرکدام را که بخواهند عمل می کنند و هر کدام را که نخواهند زیر پا می گذارند. در آینده رسوا می شوند. چون آنها در کار زشت خود همدیگر را یاری می کنند، شما نیز در ترک این مطلب از خداوند یاری طلب کنید.

جواب استخاره صفحه ۱۵ -

بد است

آن ها ادعایی می کنند که آن را قبول ندارند و نسبت به دنیا حریص هستند. بعداً نشانه هایی برای شما آشکار می گردد. پس از خدا غافل نشوید تا او مطالب را برای شما روشن سازد.

جواب استخاره صفحه ۱۷ -

میانه است

اگر شما از خیر این کار بگذرید، خداوند مثل این یا بهتر از این را نصیب شما خواهد کرد. بدانید جز خدا، ولی و یاوری برای شما نیست، و او مصلحت شما را بهتر می داند، پس به او توکل کنید و صبر نمایید.

جواب استخاره صفحه ۱۹ -

بد است

هر کاری کنی، مورد رضایت واقع نمی شود. و اگر (بعد از آن که دانستی ) از هوی و هوس آن ها پیروی نمایی، خداوند تو را کمک نخواهد کرد و تمام زحماتت هدر می رود.

جواب استخاره صفحه ۲۱ -

میانه است

به حرف آن ها توجه نکنید، راه درست را پیدا کنید و از آن پیروی نمایید. خداوند شر آن ها را از شما دفع می کند. آنچه آن ها می کنند برای خودشان است و آنچه شما می کنید برای خودتان و هرکس مسئول اعمال خود می باشد.

جواب استخاره صفحه ۲۳ -

بد است

طرف شما آگاهانه حق را کتمان می کند، پس شما هرگز مردد نشوید. در نیکی و اعمال خیر از هم سبقت بگیرید و خداوند از آنچه انجام می دهید، غافل نیست.

جواب استخاره صفحه ۲۵ -

خوب است ان شاء الله

این کار دوباره تکرار نمی شود. درباره ی آن خوب فکر کنید و از خدا یاری بخواهید و پس از آن از نتیجه حلال و نیکوی آن استفاده کنید. در طول انجام کار مواظب باشید دچار دام و گام شیطان زمینی و آسمانی نشوید.

جواب استخاره صفحه ۲۷ -

میانه رو به خوبی؛ خوب در صورت تعهد

فقط این کار کافی نیست، باید کارهای دیگری نیز انجام دهید. آنچه برای خود دوست داری برای دیگران نیز دوست بدار. در برابر سختی ها و مشکلات استقامت کن، تا نتیجه ای نیکو و خوب به دست آوری.

جواب استخاره صفحه ۲۹ -

خوب است ان شاء الله

این کار شما در بعضی موارد صحیح است. قبلاً به خود خیانت می کردید. اکنون طلب آمرزش کنید و راه درست را از خداوند طلب کنید و مواظب باشید به مال مردم.

جواب استخاره صفحه ۳۱ -

میانه خوب است ان شاء الله

در این کار از جدال و گناه بپرهیز. جوانب امر را خوب بررسی کن و با احتیاط اقدام بر این کار بنما. تغییر موقعیت هم در این کار با فایده خواهد بود. از خداوند طلب خیر کن.

جواب استخاره صفحه ۳۳ -

بسیار بد است

در این کار کفران نعمت خواهد شد. درست است که شما در این کار ذی نفع هستید، ولی با افراد بی ایمان و ناسپاس برخورد می کنید، حتما صبر کنید. خداوند در آینده روزی بهتری عنایت خواهد نمود.

جواب استخاره صفحه ۳۵ -

میانه خوب است ان شاء الله

تنها بهره بردن خوب نیست، دیگران را نیز بهره مند کنید که اگر نکنید خداوند شما را به زحمت می تواند بیاندازد. جوانب امر را نیز بیشتر بررسی کنید. اگر مورد شما ازدواج است، از خداوند بخواهید مورد با ایمان تری نصیب تان نماید.

جواب استخاره صفحه ۳۷ -

میانه است، رو به خوبی ان شاء الله

اگر نمی توانید صبر کنید، به طرز پسندیده ای موضوع را فیصله دهید. از دیگران مشورت و پند بخواهید، و بدانید خداوند به آنچه انجام می دهید آگاه است.

جواب استخاره صفحه ۳۹ -

خوب است ان شاء الله

در انجام کار کوشا باشید. اگر خطری متوجه شما شد تغییر موقعیت دهید. چیزهایی که نمی دانید بپرسید. هدیه نیز فراموش نشود.

جواب استخاره صفحه ۴۱ -

بد است، البته در صورت صبر و استقامت خوب می شود.

مورد آزمایش واقع می شوید. صبر کنید و از خداوند بخواهید شکیبایی و استقامت به شما عنایت فرماید و قدمهایتان را ثابت بدارد. خداوند بعضی از مردم را به وسیله بعضی دیگر دفع می کند.

جواب استخاره صفحه ۴۳ -

میانه رو به خوب است ان شاء الله

اگر رضای خدا را در نظر نگیرید بد است. با انسان های متکبر روبرو خواهید شد. اگر به خدا توکل کنید نشانه ای روشنی برای شما می آورد، که در کار مصمم تر شوید.

جواب استخاره صفحه ۴۵ -

خوب است ان شاء الله

برای تثبیت موقعیت خود، انفاق کنید، تا برکت و روزی برای شما سرازیر شود. از بهترین اموال انفاق کن و مواظب باش ریا و هتک حرمت نشود.

جواب استخاره صفحه ۴۷ -

بسیار بد است، منطقی باش

کاری که به ظاهر درست می دانید، کار اشتباهی است. زیاده خواه مباش و زیاده خواهی را نپذیر. به طرف مقابل مهلت بده و راه درست و رضای خدا را طلب کن و از چیزی غمگین و ترسان مباش.

جواب استخاره صفحه ۴۹ -

میانه رو به خوب است ان شاء الله

برای کار خود گواه و شاهد بگیرید. هرکس را به اندازه تواناییش، از او کار بخواهید. از خداوند تحمل طلب کنید و همیشه رحم کنید تا خداوند نیز بر شما رحم نماید.

جواب استخاره صفحه ۵۱ -

بسیار بد است، عاقبت خوشی ندارد.

دنیا شما را از حق غافل نکند. از اتفاقات عبرت بگیرید. مورد آزمایش واقع می شوید. از خداوند یاری بخواهید و بدانید آنچه ماندنی است نزد خداوند متعال است.

جواب استخاره صفحه ۵۳ -

بد است

به راه درستی آنها را دعوت می کنی ولی آنها قبول نمی کنند. مورد تهمت و سوء ظن واقع می شوید. از خداوند بخواهید شما را توانایی و عزّت دهد. مطلب در آینده برای شما روشن می شود.

جواب استخاره صفحه ۵۵ -

بسیار خوب است ان شاء الله

فرزند پاکیزه ای به شما عطا می شود. از جایی که توقع ندارید خیر و برکتی به شما می رسد. چند وقت از دنیا حذر کن و مشغول عبادت خاص خداوند باش تا نشانی از خیر و برکت برای تو روشن شود.

جواب استخاره صفحه ۵۷ -

خوب است ان شاء الله

عده ای برای شما توطئه می کنند. به خدا توکل نمایید و از او راهنمایی بخواهید. در آنچه اختلاف دارید از داوری الهی کمک بخواهید. در آینده دروغ دروغگویان، روشن خواهد شد.

جواب استخاره صفحه ۵۹ -

بد است

کسانی حق را با باطل مشتبه می سازند و حقیقت را پنهان می کنند. برای شما توطئه می نمایند. صبر کنید، مورد مناسب تری برای شما پیش می آید. به پیمان های خود پایبند باشید.

جواب استخاره صفحه ۶۱ -

خوب است ان شاء الله

صدقه دهید و مواظب باشید مرتکب گناه نشوید و از راه مستقیم خارج نگردید. به اشتباه کار مهلت ندهید، مگر این که کار خود را اصلاح نماید.

جواب استخاره صفحه ۶۳ -

بد است

به خداوند توکل کنید تا برای شما نعمت و الفت و هدایت فراهم شود. دیگران را نیز امر به معروف و نهی از منکر نمایید. ان شاء الله در این کار به نتیجه خواهید رسید.

جواب استخاره صفحه ۶۵ -

بسیار بد است

اسرار و راز خود را فاش نکنید. آن ها شما را دوست ندارند و می خواهند در رنج و زحمت باشید. اگر از حقیقت پیروی نکنید مال و فرزند به درد شما نمی خورد.

جواب استخاره صفحه ۶۷ -

بسیار خوب است ان شاء الله

در این کار عجله نمایید. صدقه دهید و خشم خود را در اختیار بگیرید و مراقب باشید مرتکب عمل زشتی نشوید. سست و غمگین نگردید و بر خداوند توکل کنید.

جواب استخاره صفحه ۶۹ -

بد است

حرف انسان های ناصالح را گوش نکنید که اگر گوش کنید و انجام دهید زیان و ضرر خواهید نمود. نزاع نکنید. شاید مورد آزمایش نیز واقع شوید. به خداوند توکل کنید و صدقه نیز بپردازید.

جواب استخاره صفحه ۷۱ -

میانه

نترس، اگر زیانی متوجه تو باشد در پناه خدا و با توکل به او آسان می گذرد. برای طرف مقابل خیر و رحمت بخواه و آمرزش طلب کن. در کارها مشورت کن و وقتی تصمیم گرفتی با توکل بر خداوند، قاطع عمل نما.

جواب استخاره صفحه ۷۳

بسیار خوب است ان شاء الله

از شایعات بی اساس نترسید و از رضای خداوند پیروی کنید. گذر زمان به نفع شماست. همیشه راه وسط را انتخاب کنید. انفاق و بخشش زیاد نمایید، که خیلی به نفع شماست.

جواب استخاره صفحه ۷۵ -

بد است

به پیمان خود پایبند نیستند و آن را منکر می شوند. آینده خوبی ندارد و سختی و مشکلات فراوانی دارد.

جواب استخاره صفحه ۷۷ -

بسیار خوب است ان شاء الله

با نام خدا شروع کنید. مراقب خویشان و اقوام باشید و مال خود را مخلوط به حرام نکنید. عدالت در کارها پیشه کنید و بدانید که خداوند مراقب شماست.

جواب استخاره صفحه ۷۹ -

میانه خوب است ان شاء الله

اوّل دین خود را بپردازید و موظب باشید که تمام امور خود را به نوشته درآورید. از راه انصاف و عدل خارج نشوید. بر حقوق خود و دیگران واقف شوید.

جواب استخاره صفحه ۸۱ -

میانه است

این کار را ترک کنید که پشیمانی دارد، ولی اگر خواستید انتخابی دیگر داشته باشید، حق و حقوق ما قبل را تمام و کمال بپردازید. از تهمت و گناه آشکار بپرهیزید.

جواب استخاره صفحه ۸۳ -

میانه است

خدا شما را می بخشد به شرطی که پیرو شهوات نباشید. مواظب مال مردم باشید و بر خود نیز ظلم نکنید. تفاوت های طبیعی میان شما و دیگران است، پس خود را با آرزوهای نشدنی به زحمت نیندازید.

جواب استخاره صفحه ۸۵ -

بسیار بد است

بعضی افراد ریاکارند و شیطان همدم آنها است. و این ها برای انسان های خوب بد همنشینی هستند. حتما صدقه دهید و هوشیار باشید.

جواب استخاره صفحه ۸۷ -

بسیار بد است

هرکس را خداوند از رحمتش دور سازد یاوری بر او نیست. هیچ خیر و منفعتی در این کار نیست. پای حسد در میان است. امانتدار باشید و به خدا توکل کنید و صبر نمایید.

جواب استخاره صفحه ۸۹ -

میانه

از موقعیت خود خارج شوید. اندرزهایی که به شما داده می شود، انجام دهید. آمادگی خود را حفظ کنید. در میان شما کسانی هستند که قصد دارند اراده شما را سست کنند. با توکل به خداوند انجام دهید، هرچند به ظاهر زیان ببینید.

جواب استخاره صفحه ۹۱ -

میانه رو به خوبی، ولی احتیاط. مشورت با ذینفعان وتدبیر فراموش نشود.

احتمالا با انسان های منافق روبرو هستید که در ظاهر چیزی می گویند و در پشت سر چیزی دیگر. اعتنا به آنها نکن و به خداوند توکل کن.

جواب استخاره صفحه ۹۳ -

میانه

احتمالا تاوان زیادی برای این کار باید بپردازید. احتیاط و مشورت با ذینفعان. بیشتر تحقیق کنید و راه درستی را بیابید و با توکل بر خدا در آن راه گام بردارید.

جواب استخاره صفحه ۹۵ -

میانه است

در هر حال که هستی هوشیار باش و از امر خود غافل مشو. اگر از امری ناراحتی، می توانی تغییر موقعیت دهی. ولی با توجه به طرف مقابل با اراده باش.

جواب استخاره صفحه ۹۷ -

خوب است ان شاء الله

در گوشی و یواشکی کاری نکن مگر در امور خیر و نیک، یا اصلاح در میان مردم. وقتی حرف حق به تو زده می شود گوش کن و از راهی که خوبان می روند برو. فریب شیطان را نخور و به آرزوها سرگرم نباش.

جواب استخاره صفحه ۹۹ -

میانه رو به خوبی است. نیاز به گذشت و فداکاری و نیت خیر است.

اگر با هم صلح و سازش کنید بهتر است و اگر گذشت نمایید، خیلی بهتر است. عدالت را در تمام امور رعایت کنید و بدانید خداوند تنها دارای فضل و کَرَم است.

جواب استخاره صفحه ۱۰۱ -

بسیار بد است

با انسانهای دو رو روبرو می شوید. قصد فریب شما را دارند. سعی کنید افراد درستکار و با ایمان را ولی و تکیه گاه خود قرار دهید. از خدا کمک بخواهید.

جواب استخاره صفحه ۱۰۳ -

بسیار بد است

پیمان شکنی می کنند و بر شما تهمت زده می شود. بیشتر تحقیق کنید تا مطالب بر شما روشن شود. صدقه نیز کنار بگذارید.

جواب استخاره صفحه ۱۰۵ -

بد است

در این کار زیاده روی می شود. به خدا توکل کنید. در آینده مورد بهتری برای شما آورده می شود.همیشه حق بگویید و طرف دار حق باشید.

جواب استخاره صفحه ۱۰۷ -

خوب است ان شاء الله

کار خود را با ذکر نام خدا و توکل بر او شروع کنید. ترس به دل خود راه ندهید. اگر احیانا به مطلوب نرسیدید، متمایل به گناه نشوید. صبر کنید، خداوند به لطف و رحمت خود جبران می کند.